Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 15 اسفند 1402 - 01:50

پیشنهادی نو برای اتاق نشیمن

پیشنهادی نو برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن، بخشی از خانه است كه هم می‌تواند دكوراسیون تشریفاتی داشته و هم دكوراسیون خصوصی و نحوه چیدمان آن ارتباط كاملی با نحوه استفاده از آن دارد. اتاق نشیمن باید راحت باشد.

تحریریه شور و شیرین

 

اتاق نشیمن، بخشی از خانه است كه هم می‌تواند دكوراسیون تشریفاتی داشته و هم دكوراسیون خصوصی و نحوه چیدمان آن ارتباط كاملی با نحوه استفاده از آن دارد.

به عبارت دیگر اتاق نشیمن باید راحت باشد و در عین حال برای برخی مواقع رسمی نیز مناسب باشد. نكات فنگ‌شوئی به شما كمك می‌‌كند تا تعادل درستی را در فضای اتاق نشیمن ایجاد كنید.

اتاق نشیمن شما باید همیشه مرتب و پاكیزه باشد، تا هر كس كه وارد خانه‌تان می‌شود در آنجا احساس خوشایند و صمیمانه‌ای داشته باشد. 

اتاق نشیمن با طراحی رسمی

برای ایجاد فضای رسمی در اتاق نشیمن بیشتر به عوامل یانگ «Yang» بپردازید. یانگ، شفافیت، تمركز، تشریفات، صراحت و ظرافت را نشان می‌دهد.

با قرار دادن نیمكت چهارگوشه‌ در قسمت مركز اتاق برای نوشیدن قهوه، حالتی رسمی‌تر به اتاق‌ نشیمن دهید.

در گوشه‌های اتاق از آباژور، میزهای كوچك، گلدان سفالی برای گذاشتن گیاهی سبز در آن و زیرپایی استفاده كنید.

برای ایجاد فضایی راحت در دل اتاق نشیمن رسمی می‌توانید از مبل‌های راحتی ولی كمی رسمی استفاده كنید.

مبل‌ها را طوری بچینید كه مهمانان‌ بیشتر از آنكه حواسشان به پنجره و تلویزیون پرت شود، به هم توجه كنند. 

اتاق نشیمن با طراحی غیـررسمی و صمیمانه

اتاق نشیمن با طراحی رسمی باید وجود سبك «ین» Yin را انعكاس دهد. ین، نرمی، راحتی و وسعت را نشان می‌دهد.

برای آنكه تأكید بیشتری روی «ین» داشته باشید، از پرده‌‌های ضخیم و سنگین، یك عدد قالیچه رنگی، كوسن‌های راحت و مبل های پشت بلند استفاده كنید.

در صورت امكان از سیستم صوتی- تصویری و پیانو نیز استفاده كنید. 

كفپوش اتاق نشیمن

با در نظر گرفتن این نكته كه اتاق نشیمن در خانه یك فضای عمومی به شمار می‌رود باید گزینه‌‌ای را در نظر بگیرید كه هم راحت باشد و هم با فضا تناسب داشته باشد.

اگر می‌خواهید بیشتر وسایل شما جلب توجه كنند. مثل مبل‌ها و كمدها، از كفپوش‌هایی با طرح‌های ساده و كمرنگ استفاده كنید، مثل كفپوش‌هایی كه رنگ خاكی و خنثی دارند.

كفپوش‌های چوبی همراه با یك قالیچه كوچك در وسط اتاق انتخاب خوبی است. برای ایجاد رنگ و لعاب بیشتر در فضای اتاق نشیمن می‌توانید از قالیچه رنگی استفاده كنید.

كفپوش سرامیك سیاه در كنار مبلمان سفید جلوه‌‌ای بسیار لوكس و شیك به اتاق می‌هد. استفاده از رنگ‌های آبی روشن و سفید باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق نشیمن می‌شود.

این رنگ‌ها را می‌توانید با یك قالیچه قهوه‌ای رنگ كف زمین خنثی كنید و  فضا را دو چندان آرام‌بخش كنید. 

ایده‌آل ترین فضا در خانه 

اتاق نشیمن ایده‌آل‌ترین فضا در خانه برای شما و سایر افراد خانواده است تا از بودن در كنار هم لذت ببرید.

اتاق نشیمن همانند قابی است كه بلافاصله یك عكس از خانواده گرفته و درون آن جا داده‌اید.

برای دكوراسیون اتاق نشیمن بیش از هر چیزی باید به «راحتی» آن اهمیت دهید و از چیزهای شلوغ استفاده نكنید.

تا می‌توانید از رنگ‌هایی با تُن‌های ساده استفاده كنید تا القا‌كننده حس آرامش بیشتری باشند. بهترین رنگ برای اتاق نشیمن‌ سفید، هلویی، كرم بژ، یاس، بنفش و نارنجی بسیار ملایم است.

برای زنده‌تر شدن اتاق نشیمن بهتر است كه دیوارها را با تابلوها و مجموعه‌های هنری مورد علاقه خود بپوشانید.

تابلوها را به هیچ‌وجه در ارتفاع بلند آویزان نكنید و ارتفاع مناسب این كار را رعایت كنید.

استفاده از یك قفسه كتاب كوچك اتاق نشیمن را واقعی‌تر جلوه می‌دهد. 

نور و روشنایی اتاق نشیمن

چراغ اتاق نشیمن هم به عنوان یك منبع روشن‌كننده استفاده می‌شود و هم بیشتر از سایر چراغ‌ها جنبه دكوری دارد. روشنایی‌ها می‌توانند به طرز قابل توجهی رنگ و ظاهر اتاق را تغییر دهند.

لامپی كه در سقف اتاق نصب شده است، افراد بیشتری را به اتاق نشیمن دعوت می‌كند. چراغ‌های آویزان از سقف تقریباً بهترین انتخاب برای روشنایی اتاق نشیمن محسوب می‌شوند.

بسته به استفاده‌ای كه از اتاق نشیمن می‌شود، می‌‌توانید از لامپ‌های پایه‌دار زمینی نیز استفاده كنید.

اگر عادت به كتاب خواندن، مجله و روزنامه خواندن در اتاق نشیمن دارید می‌توانید در گوشه چپ و راست اتاق دو عدد چراغ پایه بلند زمینی بگذارید.

چراغ‌های رومیزی مثل آباژورها نیز برای ایجاد نور ملایم و كم در اتاق به كار گرفته می‌شوند. چراغ‌های مونوریل این روزها در طرح‌ها و مدل های متفاوت ساخته می‌شوند.

اتاق نشیمن باید روشن باشد ولی نباید از نور آزاردهنده استفاده كنید. چراغ‌هایی كه نورهای رو به پایین دارند برای اتاق نشیمن مناسب‌تر هستند.

بسیاری از متخصصان دكوراسیون، رنگ آبی، سفید و خاكی را در كنار هم بهترین رنگ برای اتاق نشیمن می‌دانند. البته این مسأله كاملاً سلیقه‌ای است.

همه مردم رنگ‌های خاكی و قهوه ای را دوست ندارند. از طرفی رنگ سفید و سیاه برای اتاق نشیمن یك تركیب مدرن و شیك را ایجاد می‌كند. 

پنجره‌ها و پرده

پنجره ها محل خوبی برای انعكاس نور به داخل اتاق نشیمن هستند ولی در عین حال سخت نگه داشتن پنجره‌ها برای رسیدن نور بیشتر، مناسب نیست، زیرا با نبودن پرده نور زننده ای وارد اتاق می‌شود و ممكن است هم چشم‌های شما را اذیت كند و هم به هنگام تماشای تلویزیون، نور بیرون در فضای داخل اتاق مشكل ایجاد كند.

استفاده از پرده‌های بسیار سنگین و لوكس نیز برای اتاق نشیمن توصیه نمی‌شود چرا كه این پرده‌ها مناسب اتاق پذیرایی هستند و قرار است در اتاق نشیمن احساس امنیت و راحتی و صمیمت داشته باشید به همین دلیل یك ردیف پرده معمولی كه بتوان آن را به راحتی این طرف و آن طرف كشید و نور اتاق را تنظیم كرد، بهتر است.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟