Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 24 شهریور 1398 - 20:27

تـنــــگ مـاهــــی ویتــــــرای

تـنــــگ مـاهــــی ویتــــــرای

برای ویترای روی تنگ ماهی به دلیل آنکه دیده شدن ماهی نسبت به دیده شدن نقاشی ما در اولویت قرار دارد، معمولا از طرح و رنگ آمیزی ساده استفاده می شود. طرح را با تکیه بر خلاقیت خود به صورت ذهنی بکشید و یا الگوی پرینت گرفته را داخل تنگ بچسبانید و از بیرون شروع ب

لوازم مورد نیاز:

ظرف مورد نظر به شكل دلخواه

 رنگ ویترای حلال تینر در 3 رنگ دلخواه

 دورگیر طلائی مخصوص شیشه

 قلم‌موی سرگرد

 طرح مورد نظر

 چسب كاغذی

 لاینر اكلیلی

 اكلیل درشت به رنگ دلخواه

 نگین اتویی

 چسب فولیو باند

مراحل انجام كار:

1 - ابتدا ظرف مورد نظر را با مواد شوینده یا الكل كاملاً تمیز نمائید تا عاری از هرگونه گرد و غبار شود، الگوی مورد نظرتان را به وسیله چسب كاغذی در داخل ظرف بچسبانید.

2 - به‌وسیله دورگیر طلائی طرح مورد نظرتان را روی شیشه منتقل كنید.

... نكته: شما می‌توانید برای سهولت در كار ابتدا با ماژیك CD به رنگ زرد یا نارنجی طرح را روی شیشه منتقل كرده و بعد به‌وسیله‌ی دورگیر آن را كامل كنید. 

3 - خمیر دورگیر را حدود 1 ساعت كنار بگذارید تا كاملاً خشك شود.

... نكته: اگر قسمت‌هائی از طرح‌ را نتوانستید زیبا دورگیری نمائید، بعد از خشك شدن دورگیر به‌وسیله‌ی كاتر یا چاقو قسمت‌های مورد نظر را جدا كرده و دوباره دورگیری نمایید.  

4 - داخل طرح‌ها را با قلم سرگرد و رنگ ویترای رنگ‌آمیزی نمائید.

... نكته: حتماً از قلم‌موی سرگرد استفاده كنید تا رنگ از دورگیر خارج نشود، اگر قلم سرگرد در دسترس ندارید، می‌توانید قلم‌های سرتخت را به شكل هشت «8» برش دهید تا سر قلم گرد شود. 

5 - قبل از خشك شدن رنگ ویترای، مقداری اكلیل به رنگ متضاد زمینه روی آن بپاشید تا زیباتر شود. 

6 - از لاینر اكلیلی برای رنگ‌آمیزی قسمت‌هایی از طرح‌ استفاده كنید.

... نكته: اگر از طیف رنگی قرمز استفاده می‌كنید از لاینر طلائی برای رنگ‌آمیزی استفاده نمائید. اگر از رنگ سرمه‌ای و زرد استفاده كرده‌اید از لاینر نقره‌ای و مسی كمك بگیرید.

7 - به‌وسیله‌ی چسب فولیوباند یا ژل موزائیك یا چسب فوری، نگین‌ها را روی ظرف منتقل نمائید. نكته: رنگ ویترای حلال تینر و دورگیر مخصوص شیشه قابل شست‌وشو می‌باشند و نیازی به استفاده از مواد ثابت‌كننده ندارند.

بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد