Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 29 بهمن 1397 - 10:03

استفاده بهینه از نمک

استفاده بهینه از نمک

یکی از مواردی که پاک کردن آن دشوار است، شیر چسبیده به ظرف است. اما نمک کار را خیلی آسان می‌کند. ظرف را خیس کرده، داخل آن نمک بپاشید.

 

1- پاک‌کردن رسوبات گلدان

وقتی دسته گل موجود در گلدان خشک می‌شود، معمولاً یکسری مواد معدنی و رسوبات به دیواره گلدان می‌چسبد که به راحتی با آب شسته نمی‌شود، بنابراین، محلولی از آب و نمک درست کرده و به وسیله برس، دیواره گلدان را به خوبی بشویید.

 

2- تمیز کردن گل‌های مصنوعی

چه گل‌های مصنوعی‌تان از جنس ابریشم خالص باشد و چه از جنس پلاستیک، می‌توانید آنها را در یک پاکت حاوی یک چهارم فنجان نمک قرار داده و سپس پاکت را به آرامی تکان دهید. بدین ترتیب گل‌های مصنوعی به تمیزی روز اولشان می‌شوند.

 

3- احیاء مبلمان حصیری

مبل‌های حصیری بر اثر گذر زمان و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، زرد رنگ شده و کهنه به نظر می‌آیند. برای رفع این مشکل، محلول آب گرم و نمک آماده کرده و با برس آغشته به این مواد، تمام قسمت‌های مبل را تمیز کنید و سپس اجازه دهید، خشک شود. سالی یکبار این کار را انجام دهید تا مبلمان حصیری‌تان نو باقی می‌ماند.

 

4- طول عمر جارو

اگر می‌خواهید طول عمر جاروی چوبی‌تان را افزایش دهید، پس از هر بار استفاده آن را در یک سطل حاوی آب داغ و نمک به مدت 20 دقیقه قرار دهید. سپس جارو را از سطل خارج کرده و بگذارید کاملاً خشک شود.

 

5- تمیز کردن شومینه یا منقل

هر زمان که خواستید شومینه و یا منقل‌تان را خاموش و تمیز کنید، روی شعله‌های آتش، کمی نمک بریزید. این کار باعث می‌شود که آتش سریع‌تر بسوزد و در عین حال بسیار کمتر دود کند. نمک همچنین کمک می‌کند که خاکستر باقیمانده از آتش آسان‌تر جمع شود.

 

6- تمیز کردن ظروف

برای تمیز کردن ظروف برنجی یا مسی، لازم نیست محصولات تمیزکننده بخرید. به جای آن به مقدار مساوی نمک، آرد و سرکه را با هم مخلوط کرده و با استفاده از این محلول و پارچه‌ای نرم، ظروف خود را تمیز کنید. در انتها ظروف مورد نظر را با آب گرم و کف صابون کاملاً بشویید.

 

7- پاک کردن لکه‌های چربی روی فرش

یک پیمانه نمک را با 4 پیمانه الکل سفید مخلوط کرده و با استفاده از یک دستمال، محلول را با فشار زیاد روی لکه‌های چربی در جهت خواب فرش بسایید. بدین ترتیت لکه‌ها پاک می‌شوند.

 

8- لکه‌های روی میز چوبی

برای پاک کردن لکه‌های به جا مانده از لیوان و یا ظروف شیشه‌ای روی میزچوبی، یک قاشق چایخوری نمک را با چند قطره آب مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید. سپس با استفاده از یک اسفنج و یا پارچة نرم، خمیر را روی لکه‌های به جا مانده روی میز، آن‌ها را پاک کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟