Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 15 اسفند 1402 - 01:57

شقايق وحشی و خوشه‌های گندم طلائی

شقايق وحشی و خوشه‌های گندم طلائی

ساقه‌های گندم را كوتاه كنید به اندازه‌ای كه از قد لیوان كمی بلندتر باشد. حال ساقه‌های گندم را یكی‌یكی دور تا دور لیوان در حلقه‌های كش نشانده و استوار كنید بطوریكه لیوان دیده نشود و شیب رأس خوشه‌ها از راست به چپ یا برعكس باشد.

تصویر 1- چند دسته خوشه‌ی گندم را خریداری كنید كه ساقه‌های آن خشك و دانه‌هایش مغز‌دار باشد.

به یك لیوان بلند و شفاف (طبق تصویر) و دو حلقه كش اسكناس نیز نیاز دارید كه در اكثر منازل موجود می‌باشد.

ابتدا یك حلقه كش را نزدیك به لبه‌ی لیوان و دیگری را نزدیك به ته لیوان بیندازید.

«استفاده از لیوان برای فرم دادن سنبله‌های گندم به دور آن و قرار دادن گل‌ها در آب می‌باشد». 

تصویر 2- ساقه‌های گندم را كوتاه كنید به اندازه‌ای كه از قد لیوان كمی بلندتر باشد.

حال ساقه‌های گندم را یكی‌یكی دور تا دور لیوان در حلقه‌های كش نشانده و استوار كنید بطوریكه لیوان دیده نشود و شیب رأس خوشه‌ها از راست به چپ یا برعكس باشد. در تصویر نهائی این شیب كاملاً نمایان است. 

تصویر 3- لیوان را بلند كنید و با ریسمانی از جنس كنف یا نخ رافیا، دور تا دور خوشه‌ها را در بالا و پایین لیوان محكم ببندید بطوریكه ساقه‌ها نتوانند تكان بخورند و ثابت شوند.

 

حال گل‌های آنومان (شقایق وحشی) را داخل لیوان بطریقی قرار دهید كه كمی بلندتر از سر خوشه‌های گندم باشد و لیوان را پر از آب خنك كنید. از گل‌های دیگر نیز می‌توانید استفاده نمایید ولی بایستی ظاهری وحشی داشته و رنگ آن نیز با رنگ گندم هماهنگی داشته باشد. 

سخن پایانی: طرح آماده است، باید آن را در محلی قرار دهید كه از همه طرف دید داشته و تحسین‌برانگیز باشد. این طرح برای وسط سفره‌های عقد نیز توصیه می‌گردد.

این ایده‌ای است الهام گرفته از خانه‌های روستائی، با گندم‌های طلائی و گل‌های تازه و خوشرنگ. آنومان (شقایق وحشی) طراوت و زیبائی خاصی به خانه‌ی شما می‌بخشد و با طرح‌هائی كه تاكنون دیده‌اید كاملاً متفاوت می‌باشد.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟