Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 27 خرداد 1398 - 03:15

پودینگ یخی تابستانی | طرز تهیه پودینگ

پودینگ یخی تابستانی | طرز تهیه پودینگ

مدیر شور و شیرین

0 0

متوسط

10 نفر

مواد مورد نیاز

مواد لازم جهت تهیه پودینگ یخی تابستانی

 

شربت توتفرنگی 75 میلیلیتر

توتفرنگی 350 گرم

كیك كرهای 250 گرم

پورهی توتفرنگی 250 گرم

بستنی توت‌فرنگی  550 گرم

 

 

طرز تهیه پودینگ توت فرنگی

كاسهی گودی را انتخاب كرده و داخل آن را با نایلون محافظ بپوشانید. سپس شربت توتفرنگی را روی آن بمالید. توتفرنگیها را به صورت برشهای نازك ببرید و روی نایلون محافظ بچینید به طوری كه كف و دیوارههای ظرف پوشیده شود. ظرف را به مدت 30 دقیقه داخل فریزر قرار دهید. سپس كیك كرهای را نیز به شكل نوارهای نازك و مساوی ببرید و یك لایهی كامل روی توتفرنگیها قرار دهید و بعد پورهی توتفرنگی را داخل ظرف بریزید و در فریزر قرار دهید تا پوره كاملاً منجمد شود. ظرف را از فریزر خارج كرده و بستنی را روی آن بریزید و مجددا در فریزر قرار دهید. بهتر است پودینگ آماده شده را یك شب در فریزر نگهدارید تا خوب ببندد. سپس ظرف را از فریزر خارج كرده و چند ثانیه در آب گرم قرار دهید و بعد در ظرف مورد نظر برگردانید و نایلون محافظ را جدا كنید.

یادآوری 1: برای تهیهی پورهی توتفرنگی 115 گرم شكر را با 250 میلیلیتر آب بجوشانید و آن را در یخچال قرار دهید تا كاملاً سرد شود. سپس 350 گرم توتفرنگی را با 1 قاشق آبلیمو در پارچ دستگاه مخلوط كن بریزید تا له شود و بعد آن را با شربت مخلوط كنید.

یادآوری 2: در تهیهی این پودینگ میتوان از بستنی وانیلی نیز استفاده كرد.

برچسب ها: طرز تهیه پودینگپودینگ یخی تابستانیپودینگ توت فرنگینحوه تهیه پودنیگ توت فرنگیپودینگ یخی تعداد بازديد: 552 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فوت و فن

برای اینکه سفیده تخم مرغ زودتر و بهتر پف کند، قدری نمک به آن بیفزایید، بعد آن را خوب بزنید.

سبد خرید شما

سبد خالی است